1. Medicover Sport
  2. O Medicover Sport
Zadbaj holistycznie o zdrowie pracowników. Poznaj Medicover Zdrowa Firma!
W Medicover Zdrowa Firma wspieramy naszych klientów w realizacji celów HR i biznesowych.
Pomagamy w budowaniu zdrowia i bezpieczeństwa pracowników oraz zwiększaniu ich zaangażowania i efektywności.
Podążając za definicją zdrowia WHO:
"Zdrowie jest stanem całkowitego dobrostanu (ang. wellbeing) fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko brakiem obiektywnie istniejącej choroby czy niepełnosprawności"
Doradzamy firmom dedykowane rozwiązania we wszystkich obszarach zdrowia pracowników – od zdrowia fizycznego, psychicznego, aż po zdrowie społeczne.

Regularny ruch regeneruje ciało, zwiększa siłę i energię. Z drugiej strony, chroniczny stres może osłabiać organizm, być przyczyną wielu zaburzeń lub przejawić się w postaci choroby.

Wpływ czynników środowiskowych, takich jak aktywność fizyczna, dieta czy higiena życia ma zatem ogromne znaczenie w profilaktyce wielu schorzeń. Holistyczne podejście oznacza, że zdrowie to nie tylko brak choroby, ale dobre samopoczucie w każdej dziedzinie życia. Dlatego, w trosce o zdrowie pracowników i ich aktywny rozwój, Medicover Sport kładzie duży nacisk na kompleksowe usługi, co ma także kluczowe znaczenie w utrzymaniu odporności.

Opieka medyczna i profilaktyka w Medicover zmniejsza absencję pracowniczą oraz ogranicza straty spowodowane chorobami pracowników i ich bliskich. Opieka medyczna jest najczęściej wybieranym przez pracodawców benefitem – korzysta z niego aż 71% pracowników*
Sport i aktywność fizyczna, obok zrównoważonej diety i opieki medycznej jest jednym z czynników, które najmocniej wpływają na zdrowie. Zdrowy ruch przyczynia się do zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych.
Zdrowie psychiczne. Wdrożenie przemyślanych rozwiązań pozwala na zmniejszenie negatywnego wpływu nastrojów pracowniczych na biznes i przyczynia się do stworzenia środowiska pracy, jakiego oczekują pracownicy – bezpiecznego i wspierającego.
Zdrowe jedzenie i dieta są ważne dla wszystkich grup zawodowych, ale potrzeby poszczególnych pracowników są zróżnicowane. Pracownicy mają często złe nawyki żywieniowe a ich zmiana to duże wyzwanie.
Koło zdrowej firmy
Pasje i rozrywka. Wiele organizacji zrozumiało, że poprawa jakości życia pracowników i zachowanie równowagi praca-życie jest ważne dla ich zdrowia i efektywności. Dzięki bogatej ofercie benefitów w kafeterii pracownicy mogą wybrać różnorodne formy wypoczynku i realizować swoje pasje.
Platforma HR. To narzędzie online, które umożliwia zarządzanie wszystkimi benefitami w firmie z jednego miejsca. Obsługuje każdy rodzaj świadczeń abonamentowych, jednorazowych i własnych pracodawcy, a także pozwala na wszystkie formy finansowania.
* ”Benefity w oczach pracowników w 2021 r.” Sedlak, 2022

Nasze podejście

Kondycja firmy zależy od kondycji pracowników.

Poprzez całościową opiekę możemy wspierać ich krok po kroku w powrocie do zdrowia, aktywności fizycznej i optymalnej wagi. Ponieważ ograniczenia kryją się najczęściej w głowie, a nie w ciele, przełamiemy je razem tak, aby bez presji mogli zmienić swoje nawyki, by cieszyć się pełnym i satysfakcjonującym życiem.

Medicover

Od 28 lat działalność Medicover Polska koncentruje się na szerokim zakresie usług z zakresu zdrowia po wellbeing. W portfolio znajdują się usługi z zakresu profilaktyki i opieki ambulatoryjnej, specjalistycznej opieki zdrowotnej, nowoczesne usługi stomatologiczne, zaawansowane procedury in vitro, a także innowacyjne rozwiązania z zakresu wellness, w tym: sport i dieta. Medicover prowadzi centra medyczne, szerokoprofilowe szpitale, apteki, kliniki leczenia niepłodności, centra stomatologiczne i salony optyczne. Ponadto oferuje pakiety sportowo-rekreacyjne oraz programy kafeteryjne dla klientów korporacyjnych. Firma Medicover Polska jest obecna we wszystkich regionach Polski. Od 2009 roku posiada również własny wielospecjalistyczny szpital na warszawskim Wilanowie. Więcej informacji na stronie: www.medicover.pl

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.